19 maja 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

JAKO CUP VI – PODSUMOWANIE 4 KOLEJKI – ZAKOŃCZENIE ROZGRYWEK

W niedzielę 30 stycznia rozegraliśmy ostatnią kolejkę Nowotomyskiej Ligi Halowej JAKO CUP VI.

Bardzo się cieszymy, że JAKO CUP miało już VI edycję i bardzo liczymy na to, że będziemy kontynuowali rozgrywki w kolejnych latach. 

Jednym z najważniejszych celów jaki ma organizacja naszej ligi jest integracja wśród sportowców. W naszych rozgrywkach biorą udział od 6 lat zawodnicy, którzy min. lata gry mają już dawno za sobą, lecz przychodzą po prostu się dobrze bawić – i tu ukłony w stronę pana Krzysztofa Miki z SEDANU, oraz zawodnicy bardzo młodzi – jak np. Gabryś Andryszczyk (GOLTOM), który swoją karierę piłkarską dopiero zaczyna, ale bardzo chętnie bierze udział w naszych rozgrywkach.  Liga ta jest również dobrym sposobem na spędzenie wolnego czasu, spotkanie się ze znajomymi lub podtrzymanie sprawności fizycznej.

W ostatniej kolejce nie zabrakło bardzo ciekawych i zaciętych pojedynków. Drużyny, które jeszcze liczyły na awans w tabeli niestety nie wykorzystały potknięć przeciwników i tabela końcowa wyglądała dokładnie tak jak po 3 kolejce.

miejscedrużynapunkty
1GOLTOM31
2GRUPA WSTYDU26
3MAKLERZY22
4ASY16
5PRZYJACIELE14
6SEDAN13
7AUTO HANDEL TELICHOWSKI0

Mistrzem JAKO CUP VI został GOLTOM. Zespół bezapelacyjnie był najlepszą drużyną turnieju, który posiadał bardzo solidny i wyrównany skład, a swoje pierwsze punkty stracili dopiero po zapewnieniu sobie tytułu MISTRZA.

2 miejsce zajęła Grupa Wstydu i tu raczej nie było niespodzianki, ponieważ już od dawna drużyna ta ma bardzo solidny i wyrównany zespół.  

Na 3 miejscu uplasowali się Maklerzy, którzy jak co edycję reprezentują bardzo interesujący poziom sportowy.

4 miejsce przypadło debiutantom – czyli drużynie ASY. Początek rozgrywek mieli świetny, ale kolejne mecze już nie były tak udane.

Na 5 miejscu – to na pewno niespodzianka – mistrzowie JAKO CUP V – czyli Przyjaciele. Krótko „mówiąc” ta edycja im nie wyszła, ale mimo wszystko w kolejnych edycjach zapewne będzie to zawsze drużyna zaliczana do bardzo solidnych.

Na kolejnym miejscu – 6 – znalazł się SEDAN. Tu również można śmiało stwierdzić, że drużyna uplasowała się poniżej oczekiwań. Jak zwykle solidny SEDAN tym razem niestety musiał obejść się ogromnym niedosytem.

Ostatnie miejsce przypadło Auto Handel Telichowski. Główną przyczyną końcowego miejsca była zapewne absencja zawodników, którzy z kolejki na kolejkę się bardzo rotowali co na pewno negatywnie wpłynęło na zgranie zespołu.

Przyznano również nagrody indywidualne.

Najlepszym strzelcem został Michał Gucia z drużyny GOLTOM – 20 bramek.

Najlepszym bramkarzem został wybrany Dawid Jarnut również z drużyny GOLTOM.

MVP turnieju uznanym został Jakub Krok Adamski z drużyny Maklerzy.

Ceremonię wręczenie pucharów, medali oraz nagród rzeczowych dokonali dyrektor OSiR pan Artur Łoziński, zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej pan Wojciech Andryszczyk oraz radny Rady Miejskiej pan Henryk Krzeszowski.

Zawody sędziowali panowie Adam Garcon oraz Łukasz Stankowski.