23 lutego 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

MAMO – PODSUMOWANIE SZKOLENIA DLA TRENERÓW.

W środę 6 kwietnia 2022 roku na obiektach OSiR oraz Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Tomyślu odbyło się szkolenie skierowane do trenerów piłki nożnej. 

Głównym organizatorem był Polski Związek Piłki Nożnej – natomiast partnerami OSiR w Nowym Tomyślu, SIX Akademia Futbolu oraz Akademia Nauk Stosowanych (byłe WSPiA).

Od godziny 16 przyszli trenerzy oraz trenerzy z licencjami uczestniczyli w wykładzie prowadzonym przez Trenera Mobilnej Akademii Młodych Orłów pana Jakuba Wojtkowiaka. Tematem zajęć było „planowanie procesu szkolenia”. Zajęcia te odbyły się w sali wykładowej Akademii Nauk Stosowanych.

Około godziny 17 trenerzy przeszli na obiekt ORLK, na którym odbyła się część praktyczna pod tytułem „nauczanie i doskonalenie działań  – zakończenie gry”.

Na zakończenie szkolenie odbyła się gra selekcyjna, w której brali udział zawodnicy Akademii Futbolu SIX z roczników 2009 oraz 2010.  Zawodnicy wiedząc, że prowadzący zajęcia pan Jakub Wojtkowiak jest trenerem reprezentacji wojewódzkiej w czasie zarówno całego treningu jak i gry selekcyjnej dawali z siebie maximum ambicji, zaangażowania i umiejętności. 

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu zawodników – część z nich trafiła do notatnika trenera Wojtkowiaka, który zapewne niedługo prześle powołania, do niektórych z nich.

Tuż po zakończeniu gry selekcyjnej odbyła się rozmowa podsumowującą szkolenie. 

Bardzo dziękujemy Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Tomyślu – panu Dominikowi Hanzewniakowi za udostępnienie sali wykładowej, a Akademii Futbolu SIX – pani Błażejowi Telichowskiemu za wzorową współpracę w zorganizowaniu szkolenia.