25 lutego 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

IV TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Turniej szachowy w kategorii młodzieżowej rozpoczął się powitaniem gości przez organizatora turnieju i gospodarza sali wiejskiej w Jastrzębsku Starym. Sędzia turnieju Pan Robert Gożdziewicz przedstawił regulamin rozgrywek      po czym do gry przystąpiło 31 uczestników w kategorii do lat 9 oraz do lat 15.

Po dwóch godzinach zmagań na szachownicach wyłoniono zwycięzców. Dekoracji dokonał w towarzystwie gospodarza Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner. Nagrody fundował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu, Nowotomyski Ośrodek Kultury, Urząd Miasta i Gminy Nowy Tomyśl oraz Pani Katarzyna Wachowiak oraz Pan Rafał Górczyński producenci wyrobów plecionkarskich z wikliny.

Klasyfikacja:

Dziewczynki do lat 9 :

1.Drzewiecka Monika – 4 pkt – MKS Wicher Zbąszyń

2.Walkowiak Agata – 3 pkt – MKS Wicher Zbąszyń

3.Przybylska Maja – 3 pkt – MKS Wicher Zbąszyń

Dziewczynki do lat 15

1.Chubert Michalina – 4 pkt – MKS Wicher Zbąszyń

2.Zboralska Roksana – 3 pkt – ZSP Przyprostynia

Chłopcy do lat 9 :

1.Fliś Tymoteusz – 6 pkt – MKS Wicher Zbąszyń

2.Gożdziewicz Gabriel – 4 pkt -MKS Wicher Zbąszyń

3.Tomiak Aleksander – 4 pkt – MKS Wicher Zbąszyń

Chłopcy do lat 15

1.Fliś Maksymilian – 6 pkt – MKS Wicher Zbąszyń

2.Woś Jakub – 5,5 pkt – UKS Szach Wolsztyn

3.Kuchta Antoni – 5,5 pkt – Nowotomyska Akademia Szachowa

 

 

 

Po zakończeniu dekoracji i odebraniu przez zwycięzców nagród każdy z uczestników otrzymał z rąk Pana Burmistrza Włodzimierz Hibnera i sołtysa Henryka Krzeszowskiego upominki promujące nasz region oraz gminę. Następnie poczęstowano wszystkich przebywających na zawodach tradycyjnie jak co roku gorącym bigosem, smacznymi bułeczkami dyniowymi                oraz napojami zimnymi oraz gorącą herbatą.

 

O godzinie 13.00 rozpoczął się turniej OPEN do którego zostało zgłoszonych 32 uczestników w gronie których były także uczestnicy turnieju młodzieżowego. Po powitaniu uczestników oraz gości przez Burmistrza Włodzimierz Hibnera sędzia zawodów Robert Gożdziewicz dał sygnał            do rozpoczęcia rywalizacji. W tej kategorii dodatkowym sponsorem była firma  z naszego regionu mianowicie FIRMA BARTEX która od początku wspiera nas wyrobami swoimi w postaci win i szampanów. W tej rywalizacji jak co roku uczestniczyli zawodnicy z klubów z Trzcianki, Gorzowa ,Wolsztyna ,Lubska, Gniezna ,Chodzieży, Zbąszynia ,Zakrzewa ,Nowego Tomyśla,Zielonej Góry, Gostynina ,Kostrzyna WLKP oraz jedyny miejscowy uczestnik z Jastrzębska Starego.

Pierwsza szóstka końcowej kwalifikacji przedstawia się następująco:

1.Pogorzelski Adrian -9,5 pkt MKS przy MDK Trzcianka

2.Róg Bartłomiej – 9 pkt – KszStilon Gorzów Wlkp.

3.Małecki Eugeniusz – 7 pkt – UKS Szach Wolsztyn

4.Dąbrowski Grzegorz – 7 pkt – Caissa Lubsko

5.Borkowski Stanisław – 7 pkt – LKS Chrobry Gniezno

6.Sułkowski Tomasz – 7 pkt – Nowy Tomyśl

Dekoracji zwycięzców dokonał Pan Artur Łoziński dyrektor Ośrodka Sportu      i Rekreacji w Nowym Tomyślu nasz główny sponsor oraz osoba wspierająca ten turniej wraz z sołtysem wsi i jednocześnie Radnym Rady Miasta i Gminy Nowy Tomyśl Henrykiem Krzeszowskim. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody rzeczowe zapakowane w piękne koszyki wiklinowe otrzymane                            od rzemieślników oraz trzy główne nagrody przekazane nam                             przez honorowego patrona Pana Burmistrza .

 

Odbyła się również bardzo miła dekoracja dokonana przez Pana dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Artura Łozińskiego, który wręczył list gratulacyjny wraz z upominkami oraz podziękował jednemu z inicjatorów                              i pomysłodawców turniejów szachowych Panu Winicjuszowi Fengierowi.