5 lutego 2023

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

MISTRZOSTWA NOWEGO TOMYŚLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PŁYWANIU

20 grudnia 2022 roku na Pływalni Miejskiej w Wolsztynie, Ośrodek Sportu        i Rekreacji w Nowym Tomyślu zorganizował  Mistrzostwa Gminy Nowy Tomyśl  w Pływaniu.

Celem zawodów było doskonalenie umiejętności pływackich wśród dzieci,       a także propagowania pływania, jako formy spędzania czasu wolnego.

Do zawodów ogółem przystąpiło 41 uczniów z 6 szkół: Szkoła Podstawowa   nr 1 w Nowym Tomyślu, Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowym Tomyślu, Szkoła Podstawowa w Bukowcu, Szkoła Podstawowa Arka, I Akademicka Szkoła Podstawowa i Szkoła Podstawowa w Borui Kościelnej.

Przed rozpoczęciem rywalizacji wszyscy uczestniczyli w rozgrzewce. Po niej sędzia główny Pan Krzysztof Bimkiewicz wytłumaczył zasady startu                   w zawodach.

Sędziowie otrzymali karty startowe i odpowiednio po wyczytaniu zawodników i przydzieleniu torów rozpoczęły się zmagania dzieci na dystansie 25 metrów młodsi i starsi 50 metrów.

Na balkonie widokowym byli kibice – rodzice, którzy wspierali swoje pociechy.

Klasyfikacja medalowa:

Dziewczynki I-II klasa

  1. Hała Nadia czas: 0:27 – SP Arka

  2. Lotka Maria czas: 0:37 – SP 1

  3. Hoffmann Weronika czas: 0:39 – SP 1

  4. Bielecka Julia czas: 0:40 – SP Bukowiec

 Chłopcy I-II klasa

  1. Brambor Julian czas: 0:31  – SP Arka

  2. Świderski Ksawery czas: 0:35 – SP 1

  3. Kaczmarek Leon czas: 0:37 – SP Arka

  4.  Pyliński Aleksander czas: 0:47 – SP 1

Dziewczynki III-IV klasa

  1. Grablewska Maria czas: 0:22 –SP 1

  2. Charewicz Antonina czas: 0:23  – SP Boruja Kościelna

  3. Poznańska Ewa czas: 0:24  – SP Arka

  4. Radecka Nadia czas: 0:25 – SP Bukowiec

  5. Wawrzyniak Magdalena czas: 0:28 – SP 3

  6. Radwańska Maja czas: 0:29 – I Akademicka SP

  7. Michalak Malwina czas: 0:36 – SP 3

  8. Tomczak Nadia czas: 0:40 – SP 3

  9. Peak Gabriela czas: 0:55 – I Akademicka SP

Chłopcy III-IV klasa

  1. Tomiak Wiktor czas: 0:22  –SP Arka

  2. Słociński Antoni czas: 0:27,18 – SP Bukowiec

  3. Kaczmarek Szymon czas: 0:27,28 – SP1

  4. Kiliński Franciszek czas: 0:29 – SP Bukowiec

  5. Bożek Adam czas: 0:31 – SP Arka

Dziewczynki V-VI klasa

  1. Piosik Anna czas: 0:43 – I Akademicka SP

  2. Flieger Nadia czas: 0:58 – SP1

  3. Kubicka Natalia czas: 0:59 – SP1

  4. Krydka Joanna czas: 1:13 – I Akademicka SP

Chłopcy V-VI klasa

  1. Charewicz Cezary czas: 0:44 – SP Boruja Kościelna

  2. Kaczmarek Robert czas: 0:46 – SP 1

  3. Bielecki Michał czas: 0:52 – SP Bukowiec

  4. Hamrol Jan czas: 0:56 – I Akademicka SP

  5. Feliński Aleks czas: 1:05 – I Akademicka SP

Dziewczynki VII-VIII klasa

  1. Dybek Sara czas: 0:46 – SP Bukowiec

  2. Borak Dominika czas: 0:47 – SP1

  3. Lotka Malwina czas: 1:12 – SP 1

  4. Przybylak Zofia czas: 1:25 – SP Bukowiec

Chłopcy VII-VIII klasa

  1. Glinkowski Iwo czas: 0:33 – SP1

  2. Piter Ksawery czas: 0:34 –SP1

  3. Kliński Paweł czas: 0:35 – SP Bukowiec

  4. Czarnecki Kajetan czas: 0:52 – I Akademicka SP

  5. Mleczak Mikołaj czas: 1:06 – I Akademicka SP

  6. Roj Patryk czas: 1:25 – I Akademicka SP

Ceremonii dekoracji dokonywali:

Zastępca Burmistrza Nowego Tomyśla – Grażyna Pogonowska

Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu – Artur Łoziński

Sędzia – Krzysztof Bimkiewicz

Dzieci na koniec dostały pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez OSiR w Nowym Tomyślu.

Dziękujemy wszystkim drużynom, które zgłosiły się do zawodów, sędziom, nauczycielom, ratownikom WOPR, uczniom za pomoc w przygotowaniu           i prowadzeniu Mistrzostw Gminy Nowy Tomyśl w Pływaniu.

 

 

Font Resize