19 maja 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

16 POLISH CUP 2023 – PODSUMOWANIE

W dniach od 2 do 5 lutego 2023 roku w Nowym Tomyślu i Zbąszyniu odbył się Międzynarodowy Turniej Unihokeja Mężczyzn do lat 19 Polish Cup 2023. Była to już 4 edycja tej imprezy rozgrywana w naszym mieście.

Gościliśmy najlepsze drużyny z Europy: Szwecja, Finlandia, Dania, Czechy, Słowacja, Szwajcaria, Niemcy i Polska.

Na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu rozegranych zostało 6 meczów grupowych, mecz o VII miejsce, mecz o III miejsce. Największym zainteresowaniem kibiców cieszył się mecz Polska-Dania, niestety przegrany przez naszą reprezentację. Dekoracji na poszczególnych meczach dokonywali Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner, Zastępca Burmistrza Nowego Tomyśla Grażyna Pogonowska, Prezes PZU Janusz Sternicki, Sekretarz PZU Marcin Rudzińśki, Dyrektor OSiR-u Artur Łoziński, Zastępca Przewodniczącego Komisji Oświaty Kultury Sportu Zdrowia  i Spraw Społecznych Henryk Krzeszowski. Organizatorem turnieju byli;

Polski Związek Unihokeja, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu, Urząd Miejski w Nowym Tomyślu, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu.

 

Poniżej prezentujemy końcową klasyfikację zawodów:

1 miejsce Szwecja

2 miejsce Czechy

3 miejsce Szwajcaria

4 miejsce Finlandia

5 miejsce Dania

6 miejsce Niemcy

7 miejsce Słowacja

8 miejsce Polska