23 lutego 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

Indywidualne Mistrzostwa Nowego Tomyśla w Tenisie Stołowym.

W sobotę 11 grudnia od samego rana w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr2 w Nowym Tomyślu Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu zorganizował Indywidualne Mistrzostwa Nowego Tomyśla w Tenisie Stołowym.

Udział w zawodach wzięło 18 osób w trzech kategoriach.

W kategorii chłopców bezkonkurencyjny okazał się Piotr Sobieraj, który wygrał wszystkie swoje mecze. Na drugiej pozycji uplasował się Jakub Fijałkowski, na trzecim Ksawery Drożdżal, a na czwartym Błażej Rupa.

W rywalizacji kobiet wzięły udział tylko dwie panie, które rozegrały ze sobą od razu mecz finałowy. Mistrzynią wśród pań została Beata Wyrwicka, która pokonała Wiktorie Frelich.

W rywalizacji mężczyzn, do rywalizacji stanęło 12 zawodników. Lecz ze względy na to, że panie miały do rozegrania tylko jeden pojedynek, zaproponowano im start w kategorii mężczyzn. Panie bez wahania przyjęły propozycję i po chwili nastąpiło losowanie z podziałem na 3 grupy.

Z każdej z 3 grup wychodziło dwóch najlepszych zawodników. Ostateczna szóstka rozegrała mecze każdy z każdym w 6 osobowej grupie.

Mistrzem z kompletem punktów został Jacek Komodziński.

Drugie miejsce zajęła Beata Wyrwicka, trzecie Arkadiusz Przywecki. Na dalszych kolejnych miejscach uplasowali się: Maciej Stefaniak, Dawid Wawrzyniak oraz Wiktoria Frelich.

Mecze finałowe były bardzo zacięte, a miejsca decydowały się do ostatnich setów.

Na zakończenie mistrzostw nastąpiło wręczenie medali.

Udział w mistrzostwach wzięli udział zarówno mieszkańcy naszej gminy, jaki i gmin ościennych.

Dekoracji medalowej dokonali Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner oraz Dyrektor OSiR Artur Łoziński.