25 lutego 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

GOLTOM i POGRAĆ PRZYSZEDŁEM – mistrzami.

W niedzielę 18 marca na hali SP2 w odbyły się finały Mistrzostw Nowego Tomyśla w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Burmistrza Nowego Tomyśla.

Turniej został rozegrany w dwóch kategoriach, a ze względu na dużą liczbę drużyn, rozgrywki zostały podzielone na 2 terminy. W dniu wczorajszym rozegraliśmy rundę finałową.

Pierwsi na parkiet wyszli zawodnicy grupy niezaawansowanej. Do fazy finałowej awansowało 6 ekip, które rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”.

Rozegraliśmy 15 meczów, a najlepszą drużyną okazała się ekipa pod nazwą POGRAĆ PRZYSZEDŁEM, którzy wyprzedzili PRZYJACIÓŁ Z BOISKA oraz EXTALER LOGISTICS. Tuż za podium uplasowali się OLDBOY, LA SONIA F.C. i KRÓTKA NAZWA.

Tuż po rozegraniu ostatniego pojedynku, przystąpiono do dekoracji, a dokonał jej menedżer OSiR Tomasz Radwan.

Pierwsze trzy zespoły zostały nagrodzone medalami oraz pucharami.

Tuż po dekoracji. Przystąpiono do rozgrywek grupy zaawansowanej.

Do tej grupy zgłosiło się 7 drużyn, które również rozegrały turniej systemem „każdy z każdym”, – czyli w sumie 21 meczów.

Walka o najwyższe miejsca na podium trwała dosłownie do ostatniego meczu.

Zwycięzcą całej edycji został GOLTOM, który o punkt wyprzedził SKUP POJAZDÓW CIĘŻAROWYCH ALG-POL i o 3 punkty NIEWIDOMYCH SKORZĘCIN. Na dalszych miejscach uplasowali się FC KŁODY, SEDAN, ZIB MAĆKOWIAK oraz FC PIŁKARZYKI.

Również i tym razem, tuż po rozegraniu meczu ostatniego pojedynku dokonano dekoracji. Tym razem wręczenia medali i pucharów dokonał dyrektor OSiR pan Artur Łoziński.

Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnych zdjęć, po czym turniej zakończono.

Podsumowując cały turniej należy zapewne wspomnieć o bardzo dużej frekwencji drużyn, jakie się zgłosiły do rozgrywek. Zawodnicy oraz organizatorzy zgodnie stwierdzili, że poziom rywalizacji był wysoki, a kultura gry drużyn, z roku na rok coraz wyższa.

OSiR pragnie podziękować dyrekcji Szkoły Podstawowej nr2 w Nowym Tomyślu za użyczenie hali sportowej na czas rozgrywek.