19 kwietnia 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

WIELKI SPORTOWY SUKCES GMINY NOWY TOMYŚL

Z wielką radością przekazuję informację,

że Gmina Nowy Tomyśl została wyróżniona tytułem

Sportowa Gmina 2018.

26 września 2018 roku w Siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyła się Gala – Sportowa Polska 2018. Podczas tej uroczystości zastępca Burmistrza Nowego Tomyśla Pan Paweł Mordal odebrał certyfikat Sportowa Gmina 2018 przyznany naszej gminie przez kapitułę konkursu. Wyróżnienie to otrzymaliśmy za promocje sportu i rekreacji, działania na rzecz rozwoju sportu dzieci i młodzieży, nakłady gminy na sport powszechny, szeroką ofertę sportowo-rekreacyjną, rozwój infrastruktury, organizację imprez o charakterze gminnym, powiatowym, regionalnym czy ogólnopolskim.

Byliśmy jedną z 6 gmin w Polsce, które w tym roku otrzymały to wyróżnienie.

W tym miejscu serdecznie dziękuję i gratuluje wszystkim, którzy działają w obszarze sportu w naszej gminie. To nasz wspólny sukces; prezesów klubów sportowych, działaczy, trenerów, wszystkich sportowców, dyrektorów szkół, nauczycieli, uczniów i rodziców, sołtysów, stowarzyszeń i fundacji działających w obszarze sportu i rekreacji, pracowników Ośrodka Sportu i Rekreacji i Urzędu Miejskiego, rodziców dzieci oraz wielu bezimiennych, którzy w te działania są zaangażowani.  Słowa podziękowania i gratulacje składam pod adresem naszych władz; Burmistrza Nowego Tomyśla Pana Włodzimierza Hibnera, jego zastępców oraz radnych Rady Miejskiej w Nowym Tomyślu.

Podczas gali, w holu Centrum Olimpijskiego wystawiliśmy stoisko naszej gminy, gdzie prezentowaliśmy nasze działania. Cieszyło się ono bardzo dużym zainteresowaniem uczestników uroczystości. Odwiedzili nas również zaproszeni goście; mistrz świata, wicemistrz olimpijski w zapasach Andrzej Supron, wicemistrz olimpijski-piłkarz Piotr Świerczewski, aktor Tomasz Stockinger.

 

Podczas Gali w Warszawie naszą gminę reprezentowali; zastępca Burmistrza Nowego Tomyśla Paweł Mordal, Dyrektor OSiR-u Artur Łoziński oraz pani Izabela Janeczka z Urzędu Miejskiego i pan Tomasz Radwan z OSiR-u.

 Artur Łoziński