16 kwietnia 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

KOSZYKARKI DREAM TEAM NOWY TOMYŚL ROZPOCZĘŁY WALKĘ O KOLEJNY TYTUŁ!!!


Po zdobyciu Mistrzostwa Wielkopolski w ubiegłym sezonie przez nowotomyskie koszykarki rocznika 2007, klub zorganizował w czasie wakacji dla swoich podopiecznych 12-dniowy obóz/festiwal koszykówki, gdzie rywalizowały  wśród ponad 20 zespołów z całej Polski.

Kolejnym etapem przygotowań był niedawny, zorganizowany przez Dream Team w Nowym Tomyślu, 2-dniowy turniej z udziałem najlepszych zespołów z różnych stron kraju. Dzięki tym działaniom zawodniczki mogły przygotować się do kolejnego sezonu 2018/2019 w kategorii Skrzatów U 12 by walczyć o obronę tytułu.

W tegorocznym cyklu rozgrywek zgłosiło się aż 15 zespołów, które zostały decyzją trenerów podzielone na 7-zespołową grupę silniejszą, walczącą o mistrzostwo oraz 8-zespołową grupę mniej zaawansowaną.

Do grupy silniejszej zgłosiły się:

UKS DREAM TEAM NOWY TOMYŚL

ENEA AZS I POZNAŃ

BASKET TEAM SUCHY LAS

MUKS POZNAŃ

MUKS KÓRNIK

UKS DELFIN KŁECKO

UKS OLIMPIJCZYK OSTRÓW WLKP.

 

Już w pierwszym meczu sezonu, 21 października w Kórnickim Centrum Rekreacji i Sportu OAZA, zespół ambitnych nowotomyskich koszykarek pokazał, że będzie się liczył w walce o zdobycie kolejnego mistrzostwa wygrywając z miejscowym MUKS 66:16. Tydzień później w pięknej hali Gminnego Ośrodka Sportu w Suchym Lesie, nasze zawodniczki zdecydowanie dominowały na boisku wygrywając ostatecznie z Basket Team 95:15 !!!

Nasz klub w tym sezonie reprezentują :

BĄK JOANNA

BURDZIŃSKA   KLARA

GRABLEWSKA   MAJA

KAŁEK VIKTORIA

KIN KINGA

KUJBIDA PATRYCJA

GAWRON JULIA

MIERZYŃSKA EMILIA

NOWAK ZUZANNA

OSZEJKO KLAUDIA

PARNIEWICZ JULIA

SIEJKOWSKA ZOFIA

MACIEJEWSKA LILIANNA

WABERSKA MATYLDA

WOŹNA IGA

W trzecim meczu 11 listopada zagramy wreszcie u siebie w hali Powiatowego Centrum Sportu z najbardziej utytułowanym klubem w Wielkopolsce w ostatnich latach – MUKS Poznań. Początek spotkania o 11.00.

 

Zapraszamy serdecznie na nasze mecze wszystkich kibiców koszykówki !!!

Materiał Dream Team

Zamieścił: Tomasz Radwan