16 kwietnia 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

GOLTOM MISTRZEM JAKO CUP IV

Dobiegła końca kolejna 4 już edycja NOWOTOMYSKIEJ LIGI HALOWEJ – JAKO CUP.

Na początku podsumujemy ostatnią, 4 kolejkę.

Przed jej rozegraniem było wiadomo kilka rzeczy, mianowicie to, że o 19:00 zostanie rozegrany najważniejszy mecz turnieju GOLTOM – AUTO HANDEL TELICHOWSKI, oraz że 5 ekip ma szansę na 3 miejsce.

Mecz 1. SEDAN – PRZYJACIELE 3:5

SEDAN  w obecnych rozgrywkach gra poniżej oczekiwań. Mocna solidna drużyna, ale za często im się zdarza grać w okrojonym składzie. Naprzeciwko PRZYJACIELE – czyli jedna z bardziej solidnych ekip JAKO CUP, grająca bardzo równo.

Tym razem PRZYJACIELE po dość przeciętnym meczu pokonali SEDAN 5:3 i powoli zbliżyli się do podium.

Mecz 2. SEDAN – GRUPA WSTYDU 1:4

Aby zachować 3 miejsce GRUPA WSTYDU musiała ten mecz po prostu wygrać i też tak się stało. Mecz był prowadzony pod dyktando jednej drużyny i ponownie SEDAN musiał zejść pokonany. Mamy nadzieję że w następnej edycji naszych rozgrywek SEDAN sprawi niespodziankę.

Mecz 3. GRUPA WSTYDU – PRZYJACIELE 0:4

Mecz teoretycznie o 3 miejsce w całym turnieju. I tu PRZYJACIELE udowodnili swoje doświadczenie. Bardzo mądrze się ustawili i punktowali młodych zawodników GRUPY WSTYDU. Końcowy wynik 4:0 dla PRZYJACIÓŁ pozwolił im wskoczyć na 3 miejsce i czekać na potknięcie MAKLERÓW, którzy przy komplecie punktów wyprzedzili by ich w tabeli kocowej.

Mecz 4. MAKLERZY – JAKO TAKO 1:1

Wydawać by się mogło, że mecz powinien należeć do tych łatwych, spokojnych i przyjemnych dla MAKLERÓW.

Nic bardziej mylnego. Debiutant w rozrywkach JAKO TAKO z kolejki na kolejkę prezentują się coraz lepiej. Mocno się „postawił” MAKLEROM i tym samym urwał im tak ważne dla nich punkty.

Mecz 5. SAM JASTRZĘBSKO STARE – MAKLERZY 3:1

Pogodzeniu już z brakiem możliwości zajęcia miejsca na podium MAKLERZY nie prezentowali już takiego animuszu jak wcześniej. Ekipa SAMU natomiast rozegrała bardzo dobry i widowiskowy pojedynek wygrywając 3:1.

Mecz 6. SAM JASTRZĘBSKO STARE – JAKO TAKO 1:0

Bardzo ciekawy mecz, który mimo strzelenia tylko jednej bramki, obfitował w wiele akcji podbramkowych i świetnych interwencji bramkarskich. Tym meczem obydwie drużyny zakończyły udział w rozgrywkach.

Mecz 7. AUTO HANDEL TELICHOWSKI – FC SANTROPE 5:2

Tak się losy potoczyły, że dwie najlepsze drużyny w ostatniej kolejce rozegrają pomiędzy sobą decydujący pojedynek oraz zagrają z ostatnia drużyną. Jedyna niespodzianką, jaka była w tym meczu to początkowe prowadzenie FC SANTROPE.

Niestety dla niech kilka minut później AUTO HANDEL TELICHOWSKI wskoczył na odpowiednie „obroty” i mecz zakończył się pewnym zwycięstwem 5:2

Mecz nr 8. GOLTOM – FC SANTROPE 7:0

Po 2 minutach gry GOLTOM odskoczył na 4 bramki i mecz od tej chwili wyglądał jakby zawodnicy GOLTOMU już tylko czekali na ostatni mecz turnieju.

Natomiast drużyna FC SANTROPE tym spotkaniem zakończyła swoja grę w JAKO CUP.

Mecz 9. GOLTOM – AUTO HANDEL TELICHOWSKI 3:0

Wielki FINAŁ dwóch najlepszych drużyn. Bardzo ciekawe widowisko, ale również i bardzo nerwowe, gdzie nie wszyscy sobie dawali radę z opanowaniem nerwów. Ale podsumujmy aspekt sportowy, a z organizacyjnego wyciągniemy wnioski wkrótce.

Od pierwszego gwizdka mecz bardzo wyrównany. Żadna z drużyn nie chciała mocniej zaatakować. Pierwsi możliwość strzelania bramki mieli zawodnicy AUTO HANDEL TELICHOWSKI, lecz bardzo dobrze dysponowany w bramce Łukasz Kurzawski swoimi interwencjami uniemożliwiał im strzelenie bramki.

Im bliżej do końca meczu, tym bardziej atmosfera się robiła napięta, a zawodnicy i sędziowie bardziej spięci.

Około połowy meczy GOLTOM mocniej „docisnął” i chwilę później przeprowadził najpiękniejszą akcję chyba całego turnieju. Po dobrze rozegranym stałym fragmencie gry do piłki doszedł Michał Gucia i wydawać by się mogło, że nie ma możliwości, żeby nie strzelić bramki. Niestety dla niego w świetny sposób interweniował Łodyga Łukasz odbijając piłkę ponownie pod nogi Michała i ponownie wydawało się że to już tylko formalność, żeby wyprowadzić GOLTOM na prowadzenie. Nic bardziej mylnego, ponieważ Łukasz w „interwencji roku” pozbawił Michała złudzeń.

Niestety dla AUTO HANDEL TELICHOWSKI późniejszy król strzelców Michał Gucia otworzył piękną bramką wynik meczu i w tym momencie to już GOLTOM kontrolował przebieg meczu dokładając jeszcze dwie bramki, które strzelili Jakub Kościukiewicz oraz Tomasz Puncewicz.

Zwycięstwem 3:0 GOTLOM przypieczętował zwycięstwo w JAKO CUP IV.

Lp. termin 4 * 12 stycznia wynik
1 SEDAN * PRZYJACIELE 3:5
2 SEDAN * GRUPA WSTYDU 1:4
3 GRUPA WSTYDU * PRZYJACIELE 0:4
4 MAKLERZY * JAKO TAKO 1:1
5 SAM JASTRZĘBSKO STARE * MAKLERZY 3:1
6 SAM JASTRZĘBSKO STARE * JAKO TAKO 1:0
7 AUTO HANDEL TELICHOWSKI * FC SANTROPE 5:2
8 GOLTOM * FC SANTROPE 7:0
9 GOLTOM * AUTO HANDEL TELICHOWSKI 3:0

Ze względu na to, że dwóch zawodników Jakub Kościukiewicz oraz Michał Gucia uzyskali po 13 bramek, o tytuł króla strzelców zadecydowały rzuty karne. Do bramki wszedł bramkarz AUTO HANDEL TELICHOWSKI Konrad Fiedorowicz. Lepszym egzekutorem okazał się Michał Gucia i to on zdobył tytuł Króla Strzelców.

Bezpośrednio po rozegraniu rzutów karnych przeszliśmy do dekoracji.

Dekoracji dokonali dyrektor OSiR Artur Łoziński, zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej Wojciech Andryszczyk, oraz przewodniczący Gminnej Rady Sportu Krzysztof Szeffner.   

Królem strzelców JAKO CUP IV został Michał Gucia – GOLTOM.

Tytuły MVP turnieju oraz najlepszego bramkarza przyznali kapitanowie zespołów, którzy wskazali organizatorom swoich faworytów.

Najlepszym bramkarzem został – Łukasz Kurzawski – GOLTOM

MVP – Mariusz Połomka – GOLTOM.

Zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe.

Następnie przeszliśmy do dekoracji drużynowej.

miejsce drużyna punkty
1 GOLTOM 24
2 AUTO HANDEL TELICHOWSKI 21
3 PRZYJACIELE 13
4 GRUPA WSTYDU 13
5 SAM JASTRZĘBSKO STARE 12
6 MAKLERZY 9
7 JAKO TAKO 7
8 SEDAN 4
9 FC SANTROPE 1

Dla ekip, które zajęły miejsca 4-9 OSiR przekazał pamiątkowe dyplomy, które odebrali kapitanowie drużyn.

Drużyny z miejsc 1-3 otrzymały puchar, medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez OSiR oraz JAKO POLSKA.

Ponownie, ponieważ już po raz 4 pierwsze miejsce zdobył niekwestionowany MISTRZ, czyli GOLTOM.

Z tego miejsca chcielibyśmy pogratulować drużynie GOLTOM za zdobycie mistrzostwa i „zgarnięcie ” wszystkich tytułów.

Chwilę później głos zabrali Artur Łoziński oraz Wojciech Andryszczyk, którzy podziękowali zawodnikom za udział w NOWOTOMYSKIEJ LIDZE HALOWEJ.

Całość poprowadził menedżer OSiR Tomasz Radwan.

Na koniec wykonano wspólne zdjęcie, czym zakończyliśmy JAKO CUP IV.

Jako organizatorzy pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim zawodnikom za udział w naszym turnieju, obsłudze hali, sędziom oraz opiece medycznej za obsługę turnieju.

Ogromne podziękowania składamy również dyrektorowi hali SP3 panu Dariuszowi Pilzowi za świetną współpracę przy organizacji turnieju.