25 lutego 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

NAUKA STRZELANIA Z LOK-IEM I OSIR-EM

Nauka strzelania podczas ferii we wtorkowe i środowe przedpołudnia oraz w czwartkowe popołudnia zakończyła się finałowym strzelaniem.

W czasie trwania ferii zimowych zarząd Rejonowy Ligi Obrony Kraju w Nowym Tomyślu z Środowiskowym Klubem Strzeleckim zorganizowano naukę strzelania sportowego z broni pneumatycznej pod nadzorem instruktorów strzelectwa sportowego, skorzystała spora grupa młodzieży około 80 uczestników.
W piątek 23.02.2018 na strzelnicy pneumatycznej Ligi Obrony Kraju w Nowym Tomyślu odbyły się Finałowe Zawody Strzeleckie z broni pneumatycznej dla młodzieży w dwóch grupach wiekowy do 13 lat i powyżej.
Organizatorem zawodów był Zarząd Rejonowy Ligi Obrony Kraju Nowy Tomyśl oraz Środowiskowy Klub Strzelecki LOK przy finansowym wsparciu Ośrodka Sportu i Rekreacji, który ufundował puchary, dyplomy i upominki rzeczowe.

Program zawodów przewidywał strzelanie z broni pneumatycznej (wiatrówka) 12 strzałów na odległość 10 metrów liczone były najlepsze10 a 2 najgorsze traktowano jako próbne.
W wyniku rywalizacji zwyciężyła grupie do 13 lat
I- Świtała Wojciech 98 pkt
II-Tkacz Hubert 97 pkt
III- Wojciechowski Konrad 94 pkt
W wyniku rywalizacji zwyciężyła grupie powyżej 13 lat
I- Cegielski Patryk 88 pkt
II- Tkacz Norbert 82 pkt
III- Andraszyk Dominik 74 pkt

Najlepsi w poszczególnych grupach otrzymali puchar, dyplomy i upominki rzeczowe, które wręczył w imieniu Dyr Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu  Pan Henryk Sabaturski
Naukę strzelania i zawody prowadzili instruktorzy strzelectwa sportowego LOK:
Henryk Sabaturski ,Wojciech Teleszyński, Lech Bobkiewicz.

Nowy Tomyśl, dnia 23 Luty 2018

Tekst i zdjęcia Wojciech Teleszyński