18 kwietnia 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

JAKO CUP III – podsumowanie 1 kolejki

25 listopada 2018 rozpoczęliśmy zmagania w III edycji NOWOTOMYSKIEJ LIDZE HALOWEJ, JAKO CUP.

Tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego nastąpiła bardzo miła okoliczność, w której to dyrektor OSiR pan Artur Łoziński serdecznie przywitał wszystkich zawodników, kibiców i przybyłych gości. Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Miejskiej pan Marek Ratajczak, który w imieniu Rady Miejskiej Nowego Tomyśla otworzył turniej, przy okazji życząc zawodnikom udanego turnieju.

Bardzo miło nam było również gościć na inauguracji ligi Radnych Rady Miejskiej panów Wojciecha Andryszczyka oraz Henryka Krzeszowskiego, którzy bardzo często uczestniczą w naszych wydarzeniach sportowych, a i tym razem znaleźli czas, aby nas odwiedzić.

W pierwszej kolejności na boisko wyszedł obrońca tytułu drużyna GOLTOM, która podejmowała ekipę MAKLERÓW.

Mecz bardzo ciekawy, stojący na dobrym poziomie technicznym. Mistrzowie JAKO CUP II szybko odjechali przeciwnikom i kontrolowali do końca wynik spotkania, choć trzeba przyznać, że młodzież z MAKLERÓW w 2 połowie dwoiła się i troiła, aby wywalczyć jak najlepszy rezultat. Ostatecznie wynik końcowy to 8:4.

Drugi mecz to SEDAN – FC KŁODY. Drużyna SEDAN już od pierwszego meczu poważnie myśli o uplasowaniu się na podium. Po ubiegłorocznym 4 miejscu „odrobili lekcje” i nie interesuje ich zbieranie punktów po puncie, tylko cała pula.

Doświadczona ekipa SADAN po zaciętym pojedynku pokonuje ostatecznie FC Kłody 7:4.

Najciekawiej zapowiadał się pojedynek TS 05 – BETONIARNIA CAŁUS. TS 05 to bardzo silny zespół, który broni tytułu wicemistrza JAKO CUP II. Ale ekipa BETONIARNIA CAŁUS, to drużyna, która na pewno powalczy o podium, a patrząc na ich grę zapewne na nim się znajdą. TS 05 walczyli od samego początku, lecz doświadczeni zawodnicy BETONIARNI CAŁUS punktowali ich w każdej nadającej się do tego okazjo. Ostateczny wynik to 7:3.

Czwarty mecz to GRUPA WSTYDU – SAM JASTRZĘBSKO STARE. Najbardziej wyrównany mecz, I kolejki, zakończony zwycięstwem GRUPY WSTYDY 7:5. Waleczni zawodnicy SAMU robili wszystko, aby chociaż zremisować, ale w ekipie GRUPY WSTYDU jest za dużo warto doświadczonych zawodników, aby dać sobie wydrzeć zwycięstwo w ostatnich minutach meczu.

INTER – PRZYJACIELE – to ostatni mecz 1 kolejki. Drużyna INTER w II edycji doznała z PRZYJACIÓŁMI porażki w kolosalnych rozmiarach, bo aż 33:3. Więc na III edycję postarali się bardziej przeciwstawić. Mecz tym razem zakończył się zwycięstwem PRZYJACIÓŁ 8:3. I w jednym i drugim przypadku, wydaje się, że obydwie drużyny pozabierają punkty wielu zespołom, ponieważ kadrowo prezentują się bardzo solidnie. Szczególnie ekipa INTER dość mocno zmieniła kadrę i wydaje się być zespołem mocniejszym niż w edycji nr 2.

II kolejka JAKO CUP już za 2 tygodnie.

Analizując mecze, jakie są do rozegrania 9 grudnia – można z całą pewnością stwierdzić, że będzie to bardzo ciekawa kolejka.

 

nazwa drużyny punkty bramki
1 PRZYJACIELE 3 8:3
2 GOLTOM 3 8:4
3 BETONIARNIA CAŁUS 3 7:3
4 SEDAN 3 7:4
5 GRUPA WSTYDU 3 7:5
6 SAM JASTRZEBSKO ST. 0 5:7
7 FC KŁODY 0 4:7
8 TS 05 0 3:7
9 MAKLERZY 0 4:8
10 INTER 0 3:8

 

Relacja oraz foto: menedżer OSiR Tomasz Radwan.