18 kwietnia 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

OLDBOY NOWY TOMYŚL – LECH POZNAŃ LEGENDY – PODSUMOWANIE MECZU.

W czasie tegorocznego Jarmarczku, OSiR w Nowym Tomyślu zorganizował lub współorganizował wiele imprez sportowych.  

Najbardziej prestiżową oraz taką, która ściągnęła na Stadion Miejski dużą ilość kibiców, był bez wątpienia niedzielny mecz pomiędzy OLDBOY Nowy Tomyśl a Lech Poznań Legendy

Nie często się zdarza, aby na naszym obiekcie gościło aż tyle gwiazd piłki nożnej. Byli zawodnicy Lecha Poznań to jeszcze niedawno gwiazdy Dumy Wielkopolski, którzy reprezentowali swój klub w Ekstraklasie oraz  w Europejskich Pucharach, a których najczęściej mogliśmy podziwiać tylko w telewizji. 

Naprzeciw nich stanęli zawodnicy z Nowego Tomyśla, którzy w większości zakończyli już swoją przygodę z piłką nożną, oraz zawodnicy, którzy jeszcze na co dzień czynnie grają w piłkę. 

Mecz ten nie doszedł by do skutku, gdyby nie osoba pana Błażeja Telichowskiego, który był jednym z pomysłodawców tego wydarzenia i dzięki któremu skład Legend Lecha wyglądał tak bardzo okazale. Dlatego też z tego miejsca bardzo dziękujemy panu Błażejowi za inicjatywę i jej realizację. 

Tuż przed rozpoczęciem meczu nastąpiła prezentacja zawodników w czasie której Mirosław Okoński oraz Błażej Telichowski wręczyli burmistrzowi Nowego Tomyśla panu Włodzimierzowi Hibnerowi pamiątkową koszulkę z autografami aktualnych piłkarzy Lecha Poznań.

W uroczystości prezentacji uczestniczyli również wicestarosta Powiatu Nowotomyskiego pan Marcin Brambor, dyrektor OSiR pan Artur Łoziński, przewodniczący Rady Sportu pan Krzysztof Szeffner oraz Radny Gminy pan Ryszard Nowak.

Po krótkim powitaniu piłkarzy i kibiców przez burmistrza Nowego Tomyśla rozpoczął się długo wyczekiwany mecz. 

Legendy Lecha Poznań wystąpiły w następującym składzie: 

Okoński Mirosław
Araszkaiewicz Jarosław
Kotorowski Krzysztof
Dembiński Jacek
Goliński Michał
Kikut Marcin
Krivets Sergey
Najtkowski Sławomir
Piskuła Krzysztof
Przysiuda Waldemar
Tyrajski Norbert
Wilk Jakub
Zakrzewski Zbigniew
Telichowski Błażej
Lenart Mikołaj
Mizgalski Sławomir

Skład OLDBOY Nowy Tomyśl:

Andryszczyk Grzegorz
Bartosz Jarnut
Bąkowski Przemysław
Berger Wojciech
Brzozowski Jakub
Czekała Marcin
Gucia Michał 
Gumuła Bartosz
Knop Bartosz
Kolecki Piotr
Kuster Marcin
Koza Grzegorz
Połomka Mariusz
Siębor Andrzej
Szuwarski Wojciech 
Wicher Artur

Mecz toczył się w bardzo przyjacielskiej atmosferze i zakończył się zwycięstwem Legend Lecha 6:1. 

Głównym sędzią zawodów był pan Adam Garcon, a asystowali mu panowie Łukasz Stankowski oraz Krzysztof Nowak. Spikerem zawodów był pan Piotr Witczak.

Na meczu Lecha jak zwykle nie mogło zabraknąć ich wiernych kibiców jak FC Nowy Tomyśl, FC Opalenica, Fanatyczny Zbąszyń oraz Duszniccy Kibole,  którzy przeprowadzili piękną oprawę oraz brali udział w akcji promocyjnej Lecha Poznań. 

W międzyczasie zawodnicy Lecha oraz ich fankluby rozdawały dla najmłodszych specjalnie na to wydarzenie wyprodukowane koszulki oraz inne gadżety związane z tym wydarzeniem.

Tuż po zakończeniu spotkania wszyscy zawodnicy stanęli do pamiątkowego zdjęcia, natomiast gwiazdy Legend jeszcze przez długi czas byli mocno oblegani przez kibiców, z którymi wykonywali wspólne zdjęcia, rozdawali autografy lub po prostu rozmawiali. 

Na sam koniec wszyscy zawodnicy uczestniczący w meczu udali się do głównego miejsca obchodów Jarmarczku, czyli na plac Niepodległości, gdzie zjedli wspólnie posiłek. 

Na koniec pragniemy złożyć serdeczne podziękowania panu Adamowi Polańskiemu – Radnemu naszej gminy za poświęcony czas i wykonanie pięknych zdjęć z tego wydarzenia.  

Nad organizacją wydarzenia ze strony OSiR czuwał Tomasz Radwan.